Przygoda z 12

Przygoda z 12 jest projektem przygotowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej skierowanym do dzieci z elbląskich przedszkoli oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły i jest to cykl zajęć, odbywających się w soboty, raz w miesiącu. Projekt wystartował w październiku i wtedy to dzieci miały okazję eksperymentować na różne sposoby. Podczas spotkania w dniu 18.11.2017 r. pt. Zabawa w teatr dzieci miały okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie pt: Zabawa w Śpiącą Królewnę w wykonaniu uczniów kl. III e pod kierownictwem pani Renaty Borowieckiej, a potem z dużym zaangażowaniem ćwiczyły dykcję. Wielkie wrażenie zrobiły na nich prawdziwe stroje teatralne użyczone prze Teatr im.Aleksandra Sewruka, a także zaprezentowane kukiełki, pacynki i marionetki. Gdy dzieci tworzyły własne kukiełki, rodzice uczestniczyli w krótkich warsztatach pani Beaty Dziemidowicz, dotyczących wskazówek ,jak do ćwiczyć poprawną wymowę ich pociech. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły dzieci w zaczarowany świat teatru i mamy nadzieję, że przyczynią się do tego, że uczestnicy Przygody z 12 staną się kiedyś wiernymi widzami teatralnymi.

Następne spotkanie z "Przygodą w 12" już 9.12.2017 r, podczas Mikołajek na sportowo.

Rozmiar: 27802 bajtówRozmiar: 27802 bajtówRozmiar: 27802 bajtów

Mikołajkowa Przygoda z 12

9 grudnia w naszej szkole miała miejsce kolejna, trzecia już, odsłona "Przygody z 12", czyli spotkań z elbląskimi przedszkolakami. Tym razem były to "Mikołajki na sportowo", podczas których dzieci i ich rodzice miały okazję zmierzyć się z iście mikołajkowymi konkurencjami. Najwięcej emocji przyniosły wyścigi zaprzęgów reniferów oraz bitwa na śnieżki. A wizyta "prawdziwego" Mikołaja, który przeczytał wcześniej napisane listy sprawiła, że spotkanie było wręcz magiczne.
Rozmiar: 33450 bajtówRozmiar: 33450 bajtówRozmiar: 29495 bajtówRozmiar: 29495 bajtów