Przygoda z 12

Przygoda z 12 jest projektem przygotowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej skierowanym do dzieci z elbląskich przedszkoli oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły i jest to cykl zajęć, odbywających się w soboty, raz w miesiącu. Projekt wystartował w październiku i wtedy to dzieci miały okazję eksperymentować na różne sposoby. Podczas spotkania w dniu 18.11.2017 r. pt. Zabawa w teatr dzieci miały okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie pt: Zabawa w Śpiącą Królewnę w wykonaniu uczniów kl. III e pod kierownictwem pani Renaty Borowieckiej, a potem z dużym zaangażowaniem ćwiczyły dykcję. Wielkie wrażenie zrobiły na nich prawdziwe stroje teatralne użyczone prze Teatr im.Aleksandra Sewruka, a także zaprezentowane kukiełki, pacynki i marionetki. Gdy dzieci tworzyły własne kukiełki, rodzice uczestniczyli w krótkich warsztatach pani Beaty Dziemidowicz, dotyczących wskazówek ,jak do ćwiczyć poprawną wymowę ich pociech. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły dzieci w zaczarowany świat teatru i mamy nadzieję, że przyczynią się do tego, że uczestnicy Przygody z 12 staną się kiedyś wiernymi widzami teatralnymi.

Następne spotkanie z "Przygodą w 12" już 9.12.2017 r, podczas Mikołajek na sportowo.

Rozmiar: 27802 bajtówRozmiar: 27802 bajtówRozmiar: 27802 bajtów

Mikołajkowa Przygoda z 12

9 grudnia w naszej szkole miała miejsce kolejna, trzecia już, odsłona "Przygody z 12", czyli spotkań z elbląskimi przedszkolakami. Tym razem były to "Mikołajki na sportowo", podczas których dzieci i ich rodzice miały okazję zmierzyć się z iście mikołajkowymi konkurencjami. Najwięcej emocji przyniosły wyścigi zaprzęgów reniferów oraz bitwa na śnieżki. A wizyta "prawdziwego" Mikołaja, który przeczytał wcześniej napisane listy sprawiła, że spotkanie było wręcz magiczne.
Rozmiar: 33450 bajtówRozmiar: 33450 bajtówRozmiar: 29495 bajtówRozmiar: 29495 bajtów

Matematyczna Przygoda z 12

17 marca w naszej szkole odbyło się kolejne - już 6, spotkanie z przedszkolakami z cyklu „Przygoda z 12” ,tym razem zorganizowane pod hasłem” Matematyka jest wszędzie”. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie o Trójkątnym Królestwie, następnie bawiły się wesoło z Niezwykłym Ryszardem. W klasach czekały na nie do wykonania ciekawe matematyczne zadania. Mogły wypróbować różnych sposobów mierzenia, ważenia, układały obrazki z figur geometrycznych, rzucały kostkami do gry i obliczały wyniki, sznurowały buciki oraz wesoło bawiły się wystukując rytmy na bum, bum rurkach. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami ułożyły piramidę z kubeczków i same przygotowały sobie pyszny, zdrowy poczęstunek. To była niezwykła zabawa.
Rozmiar: 27095 bajtówRozmiar: 27095 bajtówRozmiar: 27095 bajtówRozmiar: 27095 bajtów

21 kwietnia odbyło się siódme z kolei spotkanie z cyklu " Przygoda z 12" , tym razem pod tytułem " Jesteśmy Polką i Polakiem ".
Rozmiar: 28593 bajtówRozmiar: 28593 bajtówRozmiar: 28593 bajtówRozmiar: 28593 bajtówRozmiar: 28593 bajtów

W dniu dzisiejszym odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu „Przygoda z 12“ zorganizowane pod hasłem „Mamo, tato, baw się z nami!“ Nasi najmłodsi przyjaciele wraz z rodzicami znakomicie bawili się wykonując wiele niezwykłych zadań. Wiele radości sprawił wspólnie odtańczony pląs „Krasnoludek“ i „Pingwin“. Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje drużynowe takie jak: Slamom Stongi, Bieg Kelnera, Skaczące Rodzinki czy Głuchy Telefon. Wiele radości sprawiło naklejanie czarodziejskich piegów, układanie wyrazów z liter, tworzenie postaci mumii oraz jedzenie ptysia bez użycia rąk. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piłki. To był wesoły i niezwykle udany dzień. Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania "KULDOMEK CENTRUM REKREACYJNO-EDUKACYJNE
ul. Płk. Dąbka 185 www.kuldomek.elblag.biz.pl