Klasa VI c
wych. Katarzyna Kurek - Raszlińska
rok szkolny 2017/18

Dzień Chłopaka
Podczas nocy spędzonej w szkole przygotowałyśmy dla naszych kolegów mnóstwo atrakcji, które uczyniły ten dzień niezapomnianym. Chłopcy bez trudu, no może prawie bez trudu, poradzili sobie z rozwiązaniem zadań, udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin życia, świetnie opanowali umiejętność wiązania krawatu i... przygotowali dla nas wszystkich przepyszną kolację z wylosowanych produktów spożywczych. Wspólny nocny seans filmowy zakończył to miłe spotkanie. Smak potraw wyczarowanych przez kolegów na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
Rozmiar: 67961 bajtów Rozmiar: 67961 bajtów Rozmiar: 67961 bajtów

Ptasi piknik na Mierzei Wiślanej
Rozmiar: 78189 bajtówRozmiar: 78189 bajtówRozmiar: 78189 bajtów

Napisz, proszę, chociaż kilka słów!
Kiedy ostatnio napisaliście list? Kiedy otrzymaliście wiadomość w skrzynce pocztowej kreśloną ręką przyjaciela? Pamiętacie jeszcze emocje, jakie towarzyszą oczekiwaniu na odpowiedź bądź ubieraniu swoich myśli w słowa, a nie przekazywaniu ich za pomocą wszechobecnych emotikonów. Prawdziwy list z opisywaniem tego, co słychać, co cieszy, co dręczy, z czym jest kłopot. To nie tylko wielka przyjemność, ale i dowód zaufania.
Dziś takie listy otrzymali uczniowie z klasy 6c od swoich kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Kozielicach. Dziękujemy za moc wrażeń i pozytywnych emocji. Magia listu działa. Było warto! Dziękujemy i czekamy na kolejne listy.
Rozmiar: 59539 bajtówRozmiar: 59539 bajtówRozmiar: 59539 bajtów

Spotkanie z przeszłością- żywa lekcja historii

Detektyw, czyli kto?
Czytelnicze fascynacje młodzieży. Warto czytać !
Rozmiar: 34860 bajtówRozmiar: 34860 bajtówRozmiar: 34860 bajtówRozmiar: 34860 bajtów

Klasowy Turniej Gier Planszowych
Rozmiar: 52960 bajtówRozmiar: 52960 bajtówRozmiar: 52960 bajtów

"Kolorowe kanapki" - zajęcia techniczne
Rozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtówRozmiar: 33011 bajtów

Kochają swoją Małą Ojczyznę
20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu odbyło uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Magiczne miejsca mojej Małej Ojczyzny”. Wiktoria Serafin i Nel Kućmańska z klasy 6c zdobyły ex aequo II miejsce. Wiersze dziewczynek podbiły serca jurorów i promowały bliskie ich sercu zakątki miasta. Gratulujemy!

Nieźle namieszali
W piątek uczniowie klasy 6c uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych Elbląskiego Parku Technologicznego.
Warsztaty edukacyjne pt. „Mieszaniny substancji” połączone były z ciekawymi doświadczeniami chemicznymi. Uczniowie zapoznali się z pojęciem mieszaniny. Dowiedzieli się, jakie są ich rodzaje oraz określili ich obecność w codziennym życiu. Spróbowali również rozdzielić mieszaniny substancji, z pozoru nie do rozdzielenia. Czy im się udało?
Rozmiar: 26777 bajtówRozmiar: 26777 bajtówRozmiar: 26777 bajtówRozmiar: 26777 bajtów

99. rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych RP
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywających się 19 kwietnia obchodach 99. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP. Uroczystość była elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 100-lecia utworzenia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej. Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Piekarska otrzymała z rąk Pana Eugeniusza Konarskiego z gdańskiego oddziału ZIW RP Krzyż 100-lecia Powstania Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej.

Pamięci Żołnierzy Wyklętych
14 marca w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu odbyło się podsumowanie konkursów upamiętniających pamięć Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystości w programie artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Ich pełen emocji występ nie tylko wprowadził zebranych w tematykę spotkania, ale także przywołał sylwetki tych, o których przez długie lata nie wolno było mówić.
W konkursach związanych z dniem 1 marca, czyli Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, brali także udział nasi wychowankowie. Możemy pochwalić się sukcesami w poszczególnych kategoriach.
Rozmiar: 28713 bajtówRozmiar: 28713 bajtówRozmiar: 28713 bajtówRozmiar: 28713 bajtówRozmiar: 28713 bajtówRozmiar: 28713 bajtów