Rozmiar: 20767 bajtów

Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki

Sukcesy w Konkursie o Przeciwdziałaniu Cyberprzemocy

Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych

4 grudniaw naszej szkole panowała twórcza atmosfera. Rodzice i dzieci mieli możliwość wykonania pięknych ozdób świątecznych. Inspiracją były stroiki nieocenionej pani Ewy Szymaniec, która także precyzyjnie objaśniła, jak wykonać wszystkie prace. Atmosfera panowała już iście świąteczna! Taki nastrój zapewnili uczniowie z klasy 3 B, którzy z panią Anią szybko nauczyli wszystkich pląsu mikołajkowego. Po zakończeniu pracy, każdy mógł wrzucić grosik lub dwa na rzecz szkolnego placu zabaw. Udało się uzbierać 563,15 zł! Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za udział w warsztatach, przemiłą atmosferę i pomoc w realizacji naszych marzeń.
Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 23734 bajtówRozmiar: 23734 bajtówRozmiar: 23734 bajtów

W dniach od 4 do 8 grudnia braliśmy udział w światowej inicjatywie "Godzina Kodowania"
Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim się jest ani skąd pochodzi, każdy może wziąć udział w Godzinie Kodowania. Jest ona dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach informatycznych uczyli się programowania wybierając różne aktywności.
Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Ci, którzy opanowali najwięcej poziomów trudności, otrzymali certyfikaty. Na pewno wrócimy do innych aktywności związanych z programowaniem.
Rozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtówRozmiar: 57400 bajtów

Na terenie miasta Elbląg od stycznia do grudnia 2017 roku swoją działalność kontynuowały dwa ośrodki SMOK PZKosz, czyli Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży szkolnej dla dziewcząt i chłopców z klas 4-6, finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu wspólną budowę przyszłości koszykówki w Polsce.
Program daje możliwość przygotowania ogólnorozwojowego i sprawnościowego oraz naukę i doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę dzieci w nim uczestniczących.
W naszym mieście istnieją dwa ośrodki: męski w Szkole Podstawowej nr 18 i żeński w Zespole Szkół nr 1. Od stycznia dołączyły do nich dwie nowe placówki: Szkoła Podstawowa nr 15 (ośrodek męski) i Szkoła Podstawowa nr 12 (ośrodek żeński).
Rozmiar: 26585 bajtów Rozmiar: 26585 bajtów Rozmiar: 26585 bajtów Rozmiar: 26585 bajtów
Zobacz całe sprawozdanie

Sukcesy w Konkursie o Przeciwdziałaniu Cyberprzemocy
19 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się finał III edycji Programu Edukacyjno – Profilaktycznego „Cyberprzemoc – Jak się jej przeciwstawić?”. W konkursie pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie – Odpowiedzialne Korzystanie z Mediów Społecznościowych” współorganizowanym przez Prezydenta Miasta Elbląg, Zespół Szkół Technicznych oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły: Anna Chrościcka (V d), Igor Kazimierczak (V d) oraz Magdalena Puzio (VI c). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Rozmiar: 20903 bajtów

Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych
Wigilię Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu poprzedzały liczne świąteczne atrakcje. Wśród nich był Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych, który odbył się 20 grudnia 2017r. Uczestnicy konkursowej zabawy wykonali piosenki w języku angielskim. Niektórzy zadbali o scenografię, kolorowe stroje i choreografię. Królowały piosenki świąteczne.
Jury konkursu stanowiła zebrana publiczność, a o lokacie na podium zwycięzców decydowały czas trwania i intensywność oklasków oddanych w głosowaniu na poszczególne występy. Ten konkurs uświetnił i podkreślił atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, ale był też lekcją języka angielskiego dla śpiewających. Wszystkich zjednoczył duch Świąt i magia życzeń, co znalazło wyraz we wspólnym odśpiewaniu zwycięskich piosenek.
Wśród zwycięzców znalazły się:
Klasa IV a- Rudolf, the red-nosed Reindeer- 1 miejsce
Klasa IV d- Snow is falling- 2 miejsce
Klasa IV c- Frosty the showman- 3 miejsce
Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w kolejnej edycji konkursu. Powtarzając słowa piosenki „Snow is falling” : MERRY CHRISTMAS EVERYONE!!! życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
Organizatorki konkursu koncertowego
Joanna Liskowicz