GRUDZIEŃ

Nasza stołówka zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez wychowawców świetlicy. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą igły wbijając w serce swoją drugą połówkę czy grając w butelk. Czytaliśmy również horoskopy, dowiedzieliśmy się też, jakie cechy charakteryzują nasz znak zodiaku. Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.
Rozmiar: 20619 bajtówRozmiar: 20619 bajtówRozmiar: 20619 bajtówRozmiar: 20619 bajtów

5 grudnia br. W naszej szkole zapanował bożonarodzeniowy klimat. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi w czasie warsztatów poprowadzonych przez Ewę Szymaniec wykonali przepiękne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i własnoręcznie zrobione prezenty. Za wzór do małych arcydzieł posłużył zaprezentowane przez p. Ewę kartki, dekoracje stołu, wieńce na drzwi, zabawki na choinkę, stroiki na wigilijny i świąteczny stół. Nastrój wesołej zabawy zapewniły już na początku spotkania dzieci z klasy IIIB wraz z p. Anią Falkowską, które nauczyły wszystkich pląsu mikołajkowego. Po zakończonych warsztatach rodzice złożyli datki na rzecz budowy szkolnego placu zabaw. Zebrana kwota 563,15zł pomoże w realizacji naszego marzenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział, przemiłe spotkanie, zabawną (już świąteczną) atmosferę i ofiarność.
Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 34488 bajtów Rozmiar: 23734 bajtówRozmiar: 23734 bajtówRozmiar: 23734 bajtów

Dziś 6 grudnia! Mikołajki! A szkolną świetlicę odwiedził św. Mikołaj. Byliśmy przeszczęśliwi, bo przyniósł nam nowe gry! Zabawy i radości było co niemiara! Dziękujemy św. Mikołaju!
Rozmiar: 48199 bajtówRozmiar: 48199 bajtówRozmiar: 48199 bajtówRozmiar: 48199 bajtów

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.
W czwartek, 14 grudnia, odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, a nasza stołówka zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników.
Dzieciaki poznały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki udekorują choinki w domach i świąteczne stoły, będą też pysznym prezentem dla rodziców, przyjaciół i gości!
Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

„Wspólnie śpiewamy kolędy”
19 grudnia 2017 r., już po raz siódmy, odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Wspólnie śpiewamy kolędy”.
Celem spotkania było kultywowanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej i podtrzymanie zwyczajów bożonarodzeniowych oraz integracja środowisk szkolnych.
W tradycyjnym przeglądzie udział wzięły dzieci z dziesięciu elbląskich szkół podstawowych, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 oraz Akademickiej Szkoły Podstawowej. Utalentowani artyści wykonali utwory solo, w duetach, chórkach, z akompaniamentem instrumentów muzycznych.
Każda ze szkół przygotowała przepiękną aranżację wybranej kolędy lub pastorałki, stąd wszystkie występujące dzieci zostały zwycięzcami naszego konkursu.
Dzieciom gratulujemy talentu, opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie podopiecznych. Wszystkim życzymy radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku! Zapraszamy ponownie za rok do wspólnego kolędowania!

"Swietliki dbaja o ptaki dokarmiajac je w okresie zimowym"

Tuż przed Bożym Narodzeniem dzieci ze świetlicy odwiedziły Urząd Miasta, składając pracownikom Departamentu Edukacji świąteczne życzenia.
Rozmiar: 20806 bajtów