XXXIV Mały Konkurs Recytatorski w MDK

Projekt Patriotyczno - Edukacyjny
Młodzież Wierna Tradycjom Niepodległościowym- NIEPODLEGŁA NA AFISZU.

Wizyta studyjna międzynarodowego programu Erasmus
Konkurs recytatorski w ramach projektu Erasmus.

Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Konkurs o żuławskiech legendach.

99. rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych RP.

Miło nam poinformować, że nasze uczennice, reprezentantki klas I-III i IV-V mogły zaprezentować swoje talenty recytatorskie na scenie MDK w XXXIV Małym Konkursie Recytatorskim. Młode recytatorki zostały docenione przez komisję konkursową: Jagoda Kordecka z Ia zdobyła 2 miejsce, Apolonia Owczarek z III e wyróżnienie, Faustyna Goerick z Vb 1 miejsce, a Paulina Parczewska z IVa wyróżnienie. Recytatorki przygotowały: Katarzyna Laszuk – Romanowicz, Katarzyna Kurek - Raszlińska i Aleksandra Maciejewska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej scenie!
Rozmiar: 50910 bajtówRozmiar: 50910 bajtówRozmiar: 50910 bajtówRozmiar: 50910 bajtówRozmiar: 50910 bajtówRozmiar: 50910 bajtów

Wystawa prac uczniów SP12 zrealizowana w ramach
Projektu Patriotyczno—Edukacyjnego
Młodzież Wierna Tradycjom Niepodległościowym- NIEPODLEGŁA NA AFISZU.

10 kwietnia w ramach wizyty studyjnej międzynarodowego programu Erasmus, odwiedzili naszą szkołę nauczyciele z Wielkiej Brytanii. Poznali wiele rodzajów skał i minerałów na lekcji geografii pana Mateusza Paradowskiego w kl VII a, uczyli się matematyki wykorzystując elementy kodowania w kl III e u pani Renaty Borowieckiej oraz ��języka angielskiego razem z kl III b i panią Agatą Siedlecką. Goście, pod opieką pani Joanny Liskowicz, także zwiedzili naszą szkołę. Wyszli zachwyceni, bardzo nam dziękując za gościnę, co nas niezmiernie cieszy.
Rozmiar: 29095 bajtówRozmiar: 29095 bajtówRozmiar: 29095 bajtówRozmiar: 29095 bajtówRozmiar: 29095 bajtów

Dnia 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23 odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski w ramach projektu Erasmus. Uczniowie recytowali fragmenty „Kroniki Olsztyńskiej” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W konkursie wzięło udział 48 uczestników. Z radością informuję, że I miejsce zajęła Paulina Parczewska z kl. 4a, na drugim uplasowała się Oliwia Cichocka-Radek z 5a, a wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Piesik z 4a i Patrycja Skiba z 5a. Dziękuję wszystkim uczestnikom za dostarczenie wielu wzruszeń, a nagrodzonym serdecznie gratuluję. Małgorzata Hamernik

Międzynarodowy Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi jest to szczególny czas, kiedy uświadamiamy sobie, że o Ziemię możemy zadbać tylko my sami. Sadzenie drzew i krzewów jest jednym z najbardziej prostych i skutecznych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Tradycją w naszej szkole jest sadzenie symbolicznych drzew przez pierwszoklasistów. Sadzonki żywotnika otrzymaliśmy w zamian za zebraną makulaturę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali sadząc drzewka, które będą wzrastać wraz z nimi. Pamiętajmy, że zieleń w mieście filtruje powietrze i dostarcza nam wszystkim tlen. Rośliny przechwytują, zatrzymują i przetwarzają toksyny neutralizując zagrożenia dla siebie, dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Rozmiar: 33343 bajtów Rozmiar: 92925 bajtów
Rozmiar: 33662 bajtówRozmiar: 41975 bajtówRozmiar: 41975 bajtów

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w miejskim finale Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Łącznie uczestniczyło w nim 15 elbląskich szkół podstawowych. Pisali test wiedzy, udzielali pomocy “nieprzytomnej ofierze wypadku”, jeździli po torze przeszkód i miasteczku rowerowym. Drużyna SP 12 w składzie: Magda Puzio 6c, Gabrysia Sobolewska 7b, Maciek Łutaj 6c i Oliwier Niewiadomski 7c, wywalczyła II miejsce.
GRATULACJE!

Konkurs o żuławskiech legendach
Dnia 25.04. w Szkole Podstawowej nr 21 odbył się konkurs, którego tematem była treśc kilku żuławskich legend. Uczniowie rywalizowali w drużynach rozwiazująć różnorakie zadania. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Karpiuk z kl. 5b i Szymon Pecka z kl. 5a. Poradzili sobie wyśmienicie, zwyciężyli i pokonali sześć drużyn. Serdeczne gratulacje!

99. rocznica powstania Związku Inwalidów Wojennych RP
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywających się 19 kwietnia obchodach 99. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP. Uroczystość była elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 100-lecia utworzenia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej. Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Piekarska otrzymała z rąk Pana Eugeniusza Konarskiego z gdańskiego oddziału ZIW RP Krzyż 100-lecia Powstania Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej.