Polish

Nasze osiągnięciaRozmiar: 33212 bajtów


Rozmiar: 52663 bajtów


Rozmiar: 55101 bajtów


Dnia 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 19 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego "Gauditum in litteris est - Nauka daje radość". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6b - Martyna Kaciełowicz. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową. Konkurs był bardzo trudny. Informujemy, że Martyna zdobyła 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy!


W międzyszkolnym konkursie plastycznym dla klas IV-VI organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 19 w Elblągu, mającym na celu propagowanie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pt. „Wiem, ratuję, pomagam” nasze uczennice zdobyły: I miejsce - Karolina Osemlak kl. 5d II miejsce - Alicja Kolator kl. 6a i Klaudia Dembowska kl. 6b wyróżnienie - Magdalena Biernacka kl. 5c Gratulacje!


Miło mi poinformować,że w konkursie plastycznym o tematyce historycznej-Historia na mapie Polski, organizowanym przez OSW nr 2 w Elblągu nasza uczennica Ola Kutkowska 4d zdobyła II miejsce, Gratuluję i życzę dalszych sukcesów Iwona Kulmaczewska


Corrida ortograficzna
Wczoraj w SP 4 w Elblągu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Zmagania z Panią Ortografią przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie z 10 elbląskich szkół rywalizowali indywidualnie, pisząc dyktando przygotowane przez konsultanta języka polskiego – p. Marlenę Derlukiewicz. W tej konkurencji spośród wszystkich uczniów klas czwartych III miejsce zajęła Aleksandra Zawadzka. Wśród uczniów klas V bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Puzio, zdobywając I miejsce. Drugi etap to rywalizacja zespołowa. W tych trudnych potyczkach z językiem polskim najlepsi okazali się uczniowie SP 12- Miłosz Zawisza z kl. 6, Magdalena Puzio z kl. 5 i Aleksandra Zawadzka, która reprezentowała uczniów kl. 4. Wspólnymi siłami wywalczyli oni dla naszej szkoły tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii.
Gratulujemy naszym pogromcom byków!


Dnia 19 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się konkurs recytatorski dla tych, którym niestraszne są łamańce językowe. Nosił on tytuł Chrząszcz brzmi w trzcinie. Zaprezentowało się około 35 wykonawców w dwóch kategoriach: recytacja indywidualna i duety. Naszą szkołę reprezentowało: pięcioro uczniów z klasy 4d: Amelia Salewska, Oliwia Grela, Wiktoria Minda, Pola Małkowska i Natan Szymański oraz uczennica 6b - Dagny Wesołowska. Najlepiej zaprezentowała się Pola Małkowska, która w pierwszej kategorii została wyróżniona. Recytowała wiersz Jana Brzechwy \"Nie pieprz Pietrze\". Każdy uczestnik otrzymał dyplom i prezent - niespodziankę. Atmosfera była niezwykle ciepła i każdy uczestnik był zadowolony z udziału w konkursie. Małgorzata Hamernik


Drużyna uczniów z VI a - Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik, Kaja Łoniewska, Maja Sawicka, Ania Doroszkiewicz, Martyna Waśniewska, Julka Ziemińska, Patrycja Popławska, Jurek Sukow, Paweł Łaszkiewicz, Bartek Pepliński, Kuba Kwiatkowski - zajęła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie wiedzy i sportu \"Śladami polskich noblistów\". Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 1 w Elblągu. Gratulacje!


Liga Młodych Matematyków
W sobotę (11 marca) w 14 edycji Rejonowego Konkursu Matematycznego Liga Młodych Matematyków, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, pana Witolda Wróblewskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu, startowało 88 uczniów: 43 z klas IV i 45 z klas V. Reprezentowali oni 23 szkoły z Elbląga, Morąga, Pasłęka, Nowakowa, Gronowa Elbląskiego, Jegłownika, Fromborka, Żurawca, Milejewa i Suchacza. Uczennica SP 12 - Maga Puzio z kl. 5c - zdobyła I miejsce w poziomie klas V. Pozostali nasi reprezentanci również osiągnęli wysokie wyniki: Mateusz Kępczyński z kl. 5d - miejsce VI Szymański Natan z kl. 4d - miejsce V Wedeł Jakub z kl. 4b - miejsce VIII


LIGA HUMANISTÓW
W Szkole Podstawowej nr 16 odbyła się III edycja Ligi Młodych Humanistów, której głównym celem jest pogłębianie zainteresowań humanistycznych wśród uczniów. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów z 11 szkół. Znalazły się wśród nich: SP nr 4, SP nr 12, SP nr 15, SP nr 16, SP nr 21, SP nr 23, SP nr 25, Zespół Szkół Pijarskich, SP z Gronowa Elbląskiego, SP z Żurawca i SP nr 3 z Braniewa. Martyna Kaciełowicz z VI b zajęła III miejsce, a Maja Sawicka z VI a - wyróżnienie. Ogromne gratulacje!


Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV- VI
W dniu 20.03.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Bema w Elblągu odbył się Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV- VI. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Dembowska z klasy VI i Faustyna Goerick z klasy IV. I miejsce w konkursie oraz Nagrodę Publiczności za brawurowe wykonanie utworu o pewnej żabie otrzymała Faustyna, a III miejsce piękną i wzruszającą recytacją wywalczyła Klaudia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Konkurs - KATYŃ

Dnia 16.03 .2017 roku w gmachu Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie reprezentacja Szkoły brała udział w II etapie konkursu \"Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo\". Zajęliśmy IV miejsce. Do pierwszego zabrakło na 1,5 do trzeciego 0,5. Poziom bardzo wyrównany. Dzieciaki wykazały się dużą wiedzą.Bardzo dziękuję ekipie w składzie:
Klaudia Dembowska - 6b
Lilian Fijałkowska - 6b
Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik -6a
Maja Sawicka - 6a
Paweł Łaszkiewicz -6a
Bartek Pepliński - 6a
Zosia Michalska - 6a
Jakub Czyżyk-Skoczyk - 6c

Karolina Wójcik-Postulka - opiekun


Konkurs mitologiczny
Dnia 22 lutego odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Zwyciężyła Anna Wlizło, drugie miejsce zajęła Weronika Mazur, trzecie - Julia Kalaczyńska, a wyróżniona została Hanna Bednarczyk.
Gratulujemy.


W sobotę (11 marca) w 14 edycji Rejonowego Konkursu Matematycznego Liga Młodych Matematyków, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, pana Witolda Wróblewskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu, startowało 88 uczniów: 43 z klas IV i 45 z klas V. Reprezentowali oni 23 szkoły z Elbląga, Morąga, Pasłęka, Nowakowa, Gronowa Elbląskiego, Jegłownika, Fromborka, Żurawca, Milejewa i Suchacza.
Uczennica SP 12 - Maga Puzio z kl. 5c
- zdobyła I miejsce w poziomie klas V.
Pozostali nasi reprezentanci również osiągnęli wysokie wyniki:
Mateusz Kępczyński z kl. 5d - miejsce VI
Szymański Natan z kl. 4d - miejsce V
Wedeł Jakub z kl. 4b - miejsce VIII


W dniu 13.03.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbył się Mały Konkurs Recytatorski, w którym naszą szkołę reprezentowało dwoje recytatorów. Paulinka Parczewska z klasy IIIa zajęła I miejsce, a Hubert Breczko z IIIe wyróznienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Rozmiar: 34355 bajtówRozmiar: 34355 bajtów
Katarzyna Laszuk-Romanowicz


Rozmiar: 51047 bajtów

zdrowie1 (47 kB)Rozmiar: 30310 bajtówRozmiar: 30310 bajtówRozmiar: 30310 bajtówRozmiar: 30310 bajtówRozmiar: 30310 bajtów