Polish

Rozmiar: 20767 bajtów


Samorząd UczniowskiSTATUT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12 W ELBLĄGU

(wyciąg ze Statutu SP 12 opracowany na potrzeby
szkolnego konkursu o prawach i obowiązkach ucznia)Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
Rada Samorządu Uczniowskiego
Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli – po jednym z każdej klasy. Wybrane osoby stanowią Radę Samorządu Uczniowskiego.
W roku szkolnym 2017/18 w skład Rady SU wchodzą:

• – klasa 4a - Paulina Parczewska
• – klasa 4b - Wiktor Bielski
• – klasa 4c - Olga Kananowicz
• – klasa 4d - Ada Majewska
• – klasa 4e - Antoni Piwowarski


• - klasa 5a - Emilia Podgórska
• – klasa 5b - Marta Kucińska
• – klasa 5c - Liliana Sokół
• – klasa 5d - Anna Przesław

• – klasa 6a - Julia Kopania
• – klasa 6b - Julia Kalaczyńska
• – klasa 6c - Jakub Kościn
• – klasa 6d - Zuzanna Kot

• – klasa 7a - Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik
• – klasa 7b - Edyta Smogorzewska
• – klasa 7c - Jakub Czyżyk- Skoczyk


Opiekun Samorządu Uczniowskiego kl. 4-7
Pani Agnieszka Skórowska

Rozmiar: 58425 bajtówUWAGA!

Akcja „Paka dla zwierzaka”
Członkowie Samorządu Uczniowskiego kl. 4-7 organizują szkolną akcję „Paka dla zwierzaka”. Do 4 października będziemy zbierać koce i poduchy (nie z pierza), karmę i inne akcesoria dla zwierząt.
Jeśli możesz podzielić się i wspomóc elbląskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt to czekamy na Twoje dary.
Samorząd Uczniowski kl. 4-7
Rozmiar: 44457 bajtów
Rozmiar: 49543 bajtów


Dzień Edukacji Narodowej...
13 października świętowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego kl.4-7 wraz z opiekunem p. Agnieszką Skórowską zorganizowali życzenia i słodki akcent podkreślający wagę tego dnia. Uczniowie wcielili się w różne role. Najważniejsze, że każdy tego dnia miał uśmiech na twarzy...
Rozmiar: 40135 bajtówRozmiar: 40135 bajtówRozmiar: 40135 bajtówRozmiar: 40135 bajtówRozmiar: 40135 bajtówRozmiar: 40135 bajtów


W październiku braliśmy udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” Akcji towarzyszyły pogadanki na godzinach wychowawczych. Młodsze klasy oglądały animację "N- jak niewidomy" pokazującą, jak pomagać osobom niewidomym w codziennym życiu. Film został stworzony przez Polski Związek Niewidomych. Zaprosiliśmy do szkoły tyflopedagoga - Panią Annę Góralską ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Pani Ania przeprowadziła warsztaty dla klas starszych "W świecie osób niewidomych". Nasze działania wspomagali prężnie wychowawcy klas przy współudziale Samorządu Uczniowskiego. Nasze starania zostały docenione i szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła przyjazna osobom niewidomym". Bardzo dziękujemy.
Rozmiar: 22396 bajtów
Rozmiar: 24618 bajtówRozmiar: 24618 bajtówRozmiar: 24618 bajtów


21 listopada Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowała pogadankę na temat choroby Alzheimera. Gościliśmy Panie z elbląskiego, Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób chorych na Alzheimera. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie osób dotkniętych tą chorobą i poznaliśmy specyfikę, formy i metody pracy terapeutów zajęciowych. Bardzo dziękujemy Paniom pracującym w Domu Samopomocy za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Rozmiar: 48401 bajtówRozmiar: 48401 bajtówRozmiar: 48401 bajtówRozmiar: 48401 bajtów


Rozmiar: 18124 bajtów
UWAGA!
PRZEGLĄD TALENTÓW
Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza uczniów klas 6 i 7 do udziału w Przeglądzie Talentów .
Imprezę tę organizuje Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Osoby, które chciałyby pokazać innym swój talent i pasję będą miały okazję pokazać się szerszej publiczności. Jeśli kochasz śpiewać, pięknie malujesz, tańczysz lub możesz pochwalić się innymi zainteresowaniami to przełam strach i spróbuj doświadczyć czegoś nowego. Możesz zapisać się sam lub z innymi kolegami. Poznasz ciekawych ludzi i będziesz miał okazję wyrazić swoje emocje na scenie. Wszelkie informacje uzyskacie u opiekuna SU p. Agnieszki Skórowskiej, która będzie przyjmować zapisy w bibliotece do 18 grudnia. Nie zwlekaj!


Samorząd Uczniowski organizuje pocztę świąteczną. Do 22 grudnia wszyscy, którzy chcą złożyć życzenia koleżankom, kolegom, nauczycielom lub pracownikom szkoły proszeni są o wrzucanie kartek do skrzyni, która stoi obok dyżurki. Zachęcamy, by dobrym słowem wejść w świąteczny klimat i sprawić radość bliźniemu
Rozmiar: 10372 bajtów


"Walentynkowa randka w ciemno... z książką".
W walentynkowy poranek randkowaliśmy... z książkami. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu imprezy Samorządowi Uczniowskiemu i Klubowi bibliotecznemu Qlturka.
Rozmiar: 45215 bajtów Rozmiar: 45215 bajtów Rozmiar: 45215 bajtów


Dzień Kota
W bibliotece szkolnej świętowaliśmy Dzień Kota. Na miłośników tych zwierząt czekały różne atrakcje: quizy, kolorowanki, wystawka książek oraz prac plastycznych z kotem w roli głównej. Odbyliśmy też wycieczkę do biblioteki przy ul. Słonecznej, gdzie wysłuchaliśmy bajek i obejrzeliśmy wystawkę zdjęć kotów różnych ras. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji akcji.
Rozmiar: 46355 bajtów
Rozmiar: 51215 bajtówRozmiar: 51215 bajtówRozmiar: 51215 bajtów


Samorząd Uczniowski na spotkaniu z aktorami elbląskiego teatru...
Rozmiar: 50379 bajtówRozmiar: 50379 bajtówSamorząd Uczniowski w jury konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków.
Rozmiar: 51224 bajtówRozmiar: 51224 bajtówZ okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną akcję pod hasłem "Dzień Szalonej Fryzury". Osoby, które tego dnia włączyły się w przedsięwzięcie nie były pytane. Długie, zimowe noce żegnaliśmy w piżamach. Tego dnia było kolorowo i wesoło. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
Rozmiar: 54865 bajtówRozmiar: 54865 bajtów
Rozmiar: 63840 bajtów